Ebben a kategóriában próbálom összeszedni azokat a gondolataimat, hogy hogyan lehetne egy megbízható, "olcsó" digitális otthont készíteni.

Szeretnék egy általános leírást adni, hogy mire kell megfelelnie egy mai korban épülő digitális otthonnak ... + egy-kettő egyéb példa ötlet még, amit közben megoldok a készülékekkel :). Természetesen nem akarom "túlcicomázni" az egészet és még nem tudom, hol lesz intelligens az otthon, mit fogok telefonról vezérelni ... :) Ha kirajzolódik a fejembe akkor, majd leírom és megosztom az Internettel a tapasztalatokat.

Arduino programozásához itt lehet segítség

Web Editor

Ebben a cikkben 2022-ben már nem az arduino-s részt írom l, hanem a raspberry Pi és a Pimoroni Weather HAT + Weather Sensors Kit telepítését.
Régebben a cikkben az arduino feladatait szerettem volna leírni, de sajnos ez nem jött "össze". A saját hibámból!
Régebben szerettem volna megvalósítani és nem megvenni egyben :), hogy egy saját meteorológia állomást a kertbe, ami küldi Mysql-re és tárolja microSD-re az adatokat. (: és segít a kertnek szebbé válni :) 

Ebben a cikkben megpróbálom összehozni az Arduino-t egy DHT11-el, majd később több mérővel. Az így kapott adatokat pedig kiíratni egy kijelzőre és a weboldalra majd az adatokat menteni az SD kártyára. Ez rész majd segíteni fog a ház szobahőmérséklet + kinti hőmérséklet méréséhez.

Ez az oldal is sütiket használ, hogy jól működhessen.
Ok